Инструменти за потребители

Инструменти за сайта


sluzebni:zashtita_nesinhronizirane

Това е стара версия на документа!


Синхронизация

релийз 2015.8

Стандартно, за да бъде синхронизиран даден документ с друг ком модул, различен от този, в който е създаден, трябва в конфигурацията на общите обекти за синхронизиране, да е настроена поне една от двойките обект/контрагент за източник/посредник/получател от документа да съвпада с настройката на синхронизацията. Когато се работи с много обекти, включително клиентски и т.н., поддържането на тази конфигурация е много трудно. В резултат, може да се окаже, че централната база не съдържа всичко, което се съдържа по ком модулите и това би могло да е предпоставка за загуба на данни. До момента в таблицата за настройки кой ком модул от кои обекти се интересува беше задължително да се задават собственик и обект. Т.е. ако трябва ком модул да се интересува от всички собственици/обекти, то в тази таблица е необходимо да се въведат много редове.

С цел оптимизиране начина на работа е направено така, че въвеждането на Собственик и Обект вече да НЕ е задължително. В този случай се приема, че ком модула се интересува от всички собственици и техните обекти. За да може те да се синхронизират в таблицата за настройки на ком модулите е достатъчно да се въведе един ред за ком модула, без да се задава собственик и обект. Възможно е да попълните и само Собственик, тогава пак ще се имат предвид всички обекти на собственика. При наличие на съществуващи записи, ако се създават нови обекти, към съществуващите редове в таблицата за настройки на ком модулите се добавя един ред с посочен ком модула и той вече ще се интересува и от новите обекти.

При свързване към базата данни на ЕРП системата се извършва проверка в ехе-то, дали има създадени връзки за осъществяване на синхронизация, съответно и синхронизационни тригери. При липса на такива тригери свързването към базата данни не е разрешено. Тази ситуация налага намеса на отдел Поддръжка.

От релийз 2016.1 стартирането на синхронизацията от главната форма е коригирана, така че да не е през POSTEVENT, а както Мониторинга за синхронизация. Ако в груповите политики са попълнени Други/Мониторинг на синхронизацията/URL и порт - тогава чрез TCPClient се извиква метода на сървиса за стартиране на синхронизация.

С излизане на релийз 2016.12 е премахнато показването на статуса на нишките за евенти, тъй като визуализирането им беше причина в синхронизационния клиент статусът им да не се обновява, ако при изпълнение на синхронизацията някои ком модули са били спрени или с грешка при стартиране на синхронизационния сървис.
Промяната изисква смяна на синхронизационния сървис.

При работа със синхронизация е важно да се осигури правилното й функциониране, което включва и защита от това, да се изпълни един лог два пъти.
Ако се стартират два сървиса върху една и съща база и има настройка за „онлайн“ синхронизация, е възможно и двата сървиса да се опитат по едно и също време да изпълнят един и същ лог, което може да доведе до множество грешки.
Поради тази причина в релийз 2017.? е реализирана защита да не може да се стартират два синхронизационни сървиса в една база.
В приложението за настройка на синхронизацията (Конфигурация на синхронизацията/Конфигурация) е добавено ново поле „Hash на синхр.сървис“. Ако има стартиран сървис това поле се попълва и при втори опит за пускане на друг сървис се прави проверка има ли данни в него. Ако то в попълнено не се разрешава стартирането на втори сървис.

sluzebni/zashtita_nesinhronizirane.1501746371.txt.gz · Последна промяна: 2018/01/11 15:27 (външна редакция)