Това е стара версия на документа!
СТРАНИЦАТА Е В ПРОЦЕС НА РАЗРАБОТКА
При създаване на множество източници и изгледи в базата е удобно да има възможност те да се класифицират по някакъв признак, което на по-късен етап да позволи лесното им намиране.
Например един източник може едновременно да е свързан с дадена справка и няколко скрипта, да е в състояние, чакащо валидация от програмист или вече да е валидиран (напр. при системни източници/изгледи) и т.н. След това източника може да бъде намиран по всеки един признак, в зависимост от необходимостта от използване или редакция. Съществуващите „Групи източници“ не са достатъчни, тъй като те дават класификация само по един признак, а е необходимо да има класификация по множество признаци.
Реализираната функционалност позволява идентифициране по произволен брой признака на Източници на данни и изгледи; Списъци за избор, Видове ТД и ФД, Подложки за печат.
Класифицирането е на ниво Категории, включващи конкретни Етикети (признака).
Във връзка с промените в Конфигурация на програмата е добавен нов таб Етикети за вписване имената на Категориите за съответните номенклатури - там се определят кои категории да се показват в колоните за Етикети за всяко едно място, където са налице.
Ако няма попълнени категории банд Етикети във формите е скрит, ако се запише и една само Категория колоната автоматично става видима в съответната форма (в случай, че няма изглед).
Във Видове ТД/ФД категоризирането е на ниво типове документи, но вписването на етикетите се извършва в таб Участие в списъци в допълнителен панел.
По същия начин се задават категориите и етикетите в Списъци за избор.
В Справки/скриптове няма банд Етикети, а колоните с Категориите са разпределени в бандовете за Източници и Изгледи. Добавянето на Етикетите става в самия Източник/Изглед в таб Главни в отделен панел, подобно на списъците за избор.
Множеството Етикети за един източник, списък, тип документ са разделени със запетая в колоните за Категории.
Етикетите се добавят в Категория с вложеност само до 1-во ниво.
Това става с бутона + , а с - се извършва изтриване на Етикет (поради тази причина тире или минус не може да се използват в наименованията).
Категория, за която няма Етикет се изтрива автоматично.
При вписване на наименованията няма значение използване на малки и големи букви, като не може да има Категория без Име.
Списъкът с етикетите към Категория се обновява след рестарт на дадената форма (а не на Обнови след запис).
За да се редактира име на Категория трябва да се изтрият всички етикети към нея и едва тогава може да се преименува.