Инструменти за потребители

Инструменти за сайта


kak_da:user_help

Създаване на потребителска документация

SelMatic ERP позволява при натискането на F1 да се отвори произволна документация - било то стандартната за администриране на системата, която четете в момента, или произволна друга, специфична за текущия потребител.

Пряко приложение на тази функционалност е например:

  1. Натискането на F1 когато е влязъл системният администратор показва настоящата документация
  2. Натискането на F1 в Продажба с касова бележка когато е влязъл касиер отваря специфична за фирмата документация, с инструкция как се прави продажба.

За да създадете потребителска документация следвайте следните стъпки:

  1. Инсталирайте на произволен уеб сървер (препоръчваме apache) Doku-Wiki от http://download.dokuwiki.org/
  2. Поставете в root-а selmatic-search-wrapper.php (свържете се с отдел Поддръжка, за да получите файла)
  3. Модифицирайте .htaccess файла в основата на сайта съобразно инструкциите съдържащите се в първите редове на selmatic-search-wrapper.php
  4. Задайте в Груповите политики на SelMatic ERP, в Глобални\URL на помощната система, пътя до новия ви сайт за документация.

Формата на пътя трябва да изглежда така: http://yourdocwebsite.com/doku.php?do=search&id=

(важната част е завършека, doku.php?do=search&id=).

SelMatic ERP ще подаде ключовата дума за текущият прозорец директно залепена след края на URL-то, така че тук имате (програмистката) свобода да промените начина на работа или дори да използвате друг софтуер за помощна система.

Когато се прави документация, специфична за клиент, може да се направят статии за Търговски документ или Финансов документ в помощната система, които да са обвързани с конкретния тип Търговски/Финансов (или какъв друг вид документ има, който има ТИП). Аналогично, искам да мога да правя индивидуални статии за всеки изглед в Справки. Същевременно трябва да мога да правя и обща статия за дадения клас ТД/ФД и въобще за Справки (т.е. да се запази и текущата функционалност).

Начин на употреба: Запазва се без промяна стандарта в края на всяка статия да се пише като коментар името на ключовата дума.

Когато се натисне F1 и ако още няма статия, специфична за конкретния прозорец (заедно с типа или номера на изгледа, ако е справка), създава се нова статия чрез стандартния бутон „Създаване на страница“. Това именува автоматично страницата с името на ключовата дума (например erptffindocumentbg6620).

Пример:

erptffindocumentbg | erptffindocumentbg6620
Разяснение на примера:
erptffindocumentbg е ключовата дума на прозореца за Финансов документ
Знака | означава ИЛИ
erptffindocumentbg6620 - Основно прозореца за Финансов документ, но с уточнението, че става дума за Финансов документ тип 6620 (стандартно това е Приходен касов ордер).

От обясненията по-горе вече трябва да е станало ясно, че ако F1 се натисне върху документ, който няма тип, например в номенклатура Позиции, ключовата дума ще е единична (за Позиции ще е erptfnomenitemsbg - ако езика на потребителя е Български (познава се по bg-то най-накрая)).

Създаващия документацията трябва: Ако желае статията да е за конкретния тип, в примера с финансовия документ, тип 6620, трябва или да остави името на статията да си е erptffindocumentbg6620 или да постави някъде като скрит коментар същата ключова дума, но оградена в, примерно.

Ако желае статията да е обща за класа (в примера с финансовия документ - за всички финансови документи), то или името на статията или отново коментар някъде в нея трябва да бъде само erptffindocumentbg. В тази ситуация общата статия ще се покаже само ако за конкретния тип НЯМА статия.

Допълнителна информация:
Основни табове и бутони, Таблична част, Моделиране на таблици, Филтриране на данни, Редакция на изгледи, Настройки на типа на Финансовия документ, Настройки на типа на Търговски документ, Настройка и употреба касова бележка и плащания.

kak_da/user_help.txt · Последна промяна: 2018/01/11 15:28 от 127.0.0.1