Това е стара версия на документа!
Реализирана е възможността в главното меню на системата да се визуализира Информационно табло включващо справки, пивот анализи във вид на данни, графики, календари и т.н.. Таблото се показва при стартиране на програмата вградено в главния панел и може да се обновява автоматично.
Номенклатура Информационно табло
Създадена е номенклатура Информационно табло, в която се дефинират различните табла, като за всяко се задава кои изгледи да включва и какъв да бъде техния източник - Главен, Детайл 1 (детайли на документа), Детайл 2 (папки, в които участва тек.док-нт), Субдетайл 11 (серийни номера), Субдетайл 12 (себестойност на ред от детайла), Субдетайл 21 (баланси към тек.папка) и Субдетайл 22 (документи в тек.папка). Изгледът може да се визуализира като табличен, дървовиден, анализ или календар.
Групова политика
След като има попълнена номенклатура на информационните табла, в груповите политики в група „Други/Главно меню“ се посочва активното „Информационно табло“ за съответната роля потребители.
Автоматично обновяване и уведомление
В настройките на всеки изглед на справка/скрипт е добавено поле – „Интервал за автоматично обновяване в инф.табло“, в което се задават часове, минути, секунди. Ако стойността на това поле е по-голяма от 0 се стартира таймер, който обновява изгледа на справката на зададения интервал.
Допълнително може да настроите при какви условия да се появява уведомление (текст, картинка или звук) при промяна в таблото.
При настройка на Информационно табло за различни потребители обикновено се виждат по няколко различни изгледа и съответно излизат съобщения, когато има нов елемент в справките. Когато обаче се стартира програмата и от всеки изглед се подаде съобщение всички се натрупват едно върху друго и не могат да се прочетат.
С излизане на релийз 2016.6 е съобразено, когато различни изгледи от информационното табло подават съобщения за промяна те да се подреждат едно над друго.
При работа с пивот анализи, във връзка с директното визуализиране на графика в таблото, е реализирано в изгледа на анализа да се запомнят настройките „Източник на категориите“ и „Източник на данните“. Съответно, ако запомнения в изгледа на анализа „Източник на данни“ е „Всичко“, графиката се появява автоматично в таблото, ако е на „Селекция“, трябва първо да се кликне в анализа и тогава тя се визуализира.
Бутони
В главната форма на програмата в рибона са налице бутони за „Обновяване данните в таблото“ и „Презареждане на таблото“ (презарежда от базата данни дефиницията на таблото и опреснява данните в него). След презареждане на информационното табло се изпълнява и обновяване на данните.
Ако няма асоциирано табло към роля бутон „Обнови таблото“ е неактивен. Активира се само, ако има асоциирано табло, без значение дали има елементи към него или или не.
С цел администратор да може да редактира и преглежда табло за произволна роля в таб „Настройки“ на главното меню има бутон „Зареди табло за друга роля“. С избора му се отваря форма за избор на произволно табло за произволна роля.