Това е стара версия на документа!
Създаването на нов анализ става с избор на бутон от главното меню, който се намира под бутон
.
Логично е в една папка да съхранявате анализи, които използват един и същ източник на данни, т.е. самите анализи представляват различни изгледи.
Вписвате име на анализа. По подразбиране модула, на базата на който работи всеки един анализ е „Универсален анализ“, който включва стандартен пивот с графика, без специални настройки.
Следва посочване на източника на данни (SQL кода) - имате възможност или да го впишете директно (copy-paste), ако го имате като код или да го заредите от файл (например, ако е изпратен по пощата), като изберете бутон .
Винаги при необходимост може да се създаде (програмира) нов модул, който да включва различни полета и бутони от съществуващите до момента, филтри и таблици, според спецификата на желания анализ.
След потвърждаване с бутон ОК, новият анализ има следния изглед:
Самия анализ все още не е запаметен в нито една папка. При първоначалното опресняване всички полета са на английски език и чрез експертните настройки, използвайки свойството „Caption“ трябва да им зададете имена.
Определяте кои дименсии ще са агрегатни(областта на данните) и кои ще разположите по вертикала и хоризонтала (редове и колони).
Едва, след като пристъпите към запомняне на текущия изглед, указвате къде и под какво име да запаметите новия анализ.